LG to firma, która jeżeli chodzi o smartfony ostatnio nie ma za wiele szczęścia. Tworzy dobre modele, jednak rok do roku przynosi straty z działu mobilnego. Jak będzie tym razem po wypuszczeniu modelu LG G8?

LG G8 ThinQ prezentuje się nieźle – model jest pięknie wykonany, nie odbiegając od standardów rynkowych. Obudowa jest wytrzymała (podobnie jak w poprzednikach) posiadając certyfikat IP68 oraz standard MIL-STD810G. Szkło do Gorilla Glass 5. Przycisk blokady ekranu został umiejscowiony nieco za wysoko na prawej krawędzi co może być nieco niewygodne. Specyfikacja jest oczywiście z górnej półki, chociaż nienajlepsza porównując do telefonów, które wyszły niedawno. Na pokładzie znajdziemy Snapdragona 855, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Fajne jest to, że pamięć wewnętrzną dalej możemy rozbudować o kartę microSD – maksymalnie do 2TB. Wyświetlacz wielkości 6,1 cala został skonstruowany w technologii OLED FullVision w proporcjach 19,5:9 oraz rozdzielczości 3120×1440 px. Zajmuje niecałe 84% fontu. Bateria wbudowana jest wielkości 3500 mAh w technologii Quick Charge 3.0. Telefon obsługuje bezdotykowe gesty, takie jak odrzucanie i odbieranie połączeń, sterowanie głośnością, muzyką czy robienie zrzutów ekranu. Niestety nie działają one zawsze sprawnie, dlatego wiele osób rezygnuje z tego typu udogodnień.

Aparat w wersji ósmej jest bardzo podobny do poprzednika. Mamy tam dwa obiektywy – 12 M, f/1,5 oraz 16 MP, f/1.9 co przekłada się na zdjęcie dobrej jakości. Niestety w czasie kiedy producenci się prześcigają na aparaty i ich wielkość, ten z G8 niczym się nie wyróżnia, a nawet pozostaje nieco w tyle. To już nie te czasy gdy obiektyw szerokokątny w G6 był nowum i sprawiał wiele radości – teraz to już niemalże standard. Jednak mamy tutaj kilka udogodnień – automatyczne dostosowywanie ostrości jest szybkie i bardzo precyzyjne, a tryb nocny nie jest najgorszy. Powstaje więc pytanie czy telefon LG G8 w obecnych czasie warto kupić? Otóż odpowiedzieć jest mi trudno. Jest to telefon szybki, wydajny, z dobrą żywotną baterią a jakość dziwię ku jest nawet bardziej niż zadowalająca. Tym bardziej trudno, że telefon nie jest dostępny w Polsce i jeżeli chcielibyśmy go kupić trzeb by było go sprowadzić. W Polsce możemy za to kupić wersję zwaną LG G8s, która jest nieco odmienna, jednak również bardzo podobna. Telefon jest godny uwagi, jest równie dobrze warto jest sprawdzić konkurencję.