Dzisiaj rozpoczynamy cykl artykułów o ofertach prepaid, a więc usługi przed płaconej. Taka usługa charakteryzuje się brakiem umowy na czas określony oraz brakiem comiesięcznego abonamentu. Często jest to tańsza usługa i dla wielu osób dająca więcej swobody. Jak przedstawia się oferta jednego z większych operatorów ofert na kartę?

Zacznijmy od Premium Mobile, a więc operatora wirtualnego bazującego na zasięgu sieci Plus. W podstawowej ofercie mamy cztery plany taryfowe: Freedom PL, Freedom 1, Freedom 2 oraz Freedom 3. Pierwszy to najtańsza opcja, jednocześnie najbardziej uboga. Abonament wynosi 16,70 zł miesięcznie, a w zamian otrzymamy rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz nielimitowane SMS. Symboliczne 3 GB Internetu będzie wystarczające dla osób mniej wymagających. Płatnę są za to MMS oraz minuty na telefony stacjonarne. MMS kosztuje 29 gr za sztukę, a minuta na stacjonarne również 29 gr. Opłata aktywacyjna wynosi 29 zł. Druga opcja to Freedom 1. Tutaj za 19,90 zł miesięcznie otrzymamy dodatkowo 7 GB Internetu miesięcznie do wykorzystania oraz możliwość wykonywania połączeń w roamingu. Pozostałe opłaty są bez zmian.

Oferta Freedom 2 pozwoli nam cieszysz się dodatkowo nielimitowanymi rozmowami do sieci stacjonarnych oraz nielimitowanymi MMS-ami. Zwiększy się nam również limit Internetu do 20 GB miesięcznie. Taka oferta będzie nas kosztowała już nieco więcej, a więc 24,70 zł miesięcznie. Ostatni plan taryfowy to opcja najdroższa, ale dająca najwięcej. Koszt miesięczny zwiększa się raptem o 5 zł miesięcznie od poprzedniego planu, a w zamian otrzymamy 30 GB Internetu miesięcznie do wykorzystania. Tak oto przedstawiają się podstawowe plany taryfowe w Premium Mobile. Warto wspomnieć, że umowy są podpisywane na czas nieokreślony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia (więc to nie jest typowy prepaid), a taryfę można zmienić w każdym momencie bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak jak wspomnieliśmy Premium Mobile korzysta z nadajników sieci Plus, jednocześnie korzystając z Internetu w technologii LTE Advanced. Z oferty można skorzystać poprzez Internet, ale również odwiedzając punkty dealerskie oraz punkty partnerskie znajdujące się w największym miastach Polski. Operator również gwarantuje, iż cena abonamentu miesięcznego nie zmieni się przez cały okres umowny, co może być niemałym atutem biorąc pod uwagę to, że wszyscy duzi operatorzy powoli podnoszą koszty swoich podstawowych abonamentów.