Samsung Galaxy S10 to póki co jeden z najlepszych produktów południowokoreańskiej grupy biznesowej. Jak wygląda? Jakie są jego parametry? No i czy warto go kupić kilka miesięcy po premierze? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Samsung Galaxy S10 jest telefonem o bardzo oryginalnym wyglądzie o tradycyjnym wykonaniu. Mamy tutaj dwie tafle szkła, które zostały połączone aluminiową ramką. Telefon świetnie leży w dłoni i można odczuć, iż jest to smartfon klasy premium. Na przedzie mamy 6,1 calowy ekran z wcięciem na aparat, zwany już „łezką”. Na tyle obudowy mieście się poprzecznie położony aparat. Na górnej krawędzi mieście się slot na karty SIM i pamięci oraz mikrofon, na dolnej mamy umiejscowione gniazdo USB typu C, gniazdo słuchawkowe, główny mikrofon oraz bardzo dobrej jakości głośnik multimedialny. Po lewej stronie znajdziemy przyciski do regulacji głośności oraz przycisk Bixby, po prawej natomiast przycisk blokady. Ekran został wykonany w technologii Dynamic AMOLED QuadHD+ o proporcjach 19:9 i rozdzielczości 3040×1440 pikseli. Szkoło to Gorilla Glass 6 generacji. Na pokładzie mamy 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 512 GB wbudowanej pamięci – w zależności od wersji telefonu. Akumulator posiada pojemność 3400 mAh, z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 2.0, indukcyjnym ładowaniem Fast Wireless Charging 2.0 oraz indukcyjnym ładowaniem innych urządzeń. Znajdziemy tutaj również NFC, hybrydowy Dual SIM, Wi-Fi 6 generacji, Blutooth 5.0 oraz certyfikat IP68.

S10 posiada potrójny aparat główny, który jest bardzo funkcjonalny, a zdjęcia wykonywane tym aparatem są świetnej jakości. Każdy z aparatów pełni inną funkcje i posiada inne ogniskowe. Aparat główny (ekwiwalent 26 mm), aparat z teleobiektywem (55 mm) oraz aparat z ultra szerokokątnym obiektywem (12 mm). Taki zestaw daje niezłą swobodę podczas pstrykania fotek. Jakość zdjęć w dziennym świetlne jest znakomita, kolory są żywe, jakość szczegółów wysoka. Zdjęcia robione w nocy są dobre, ale do doskonałości im całkiem daleko. Zdjęcia można ocenić na 4+. Dużo lepiej wypadnie w tym względzie Huawei Mate 20 PRO czy P30 PRO. Podsumowując Samsung Galaxy S10 to świetny telefon i zdecydowanie jest wart kupienia. Jego cena obecnie waha się w granicach 3000 -3500 zł w oficjalnej dystrybucji. Należy również pamiętać o modelach S10e oraz S10 plus, które również są godne uwagi. Ten pierwszy dla osób mniej wymagających, ten drugi dla tych którzy oczekują od smartfona nieco więcej.